Strona główna

 

 

PODATKU DLA PSONI KOŁO W HRUBIESZOWIE

Każdy z państwa może wspomóc naszą działalność!
Przekazując 1% swojego podatku na:
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Hrubieszowie, ul. Górna 17.

Wpisując numer
KRS 0000162757 do swojej deklaracji podatkowej.
       Mając takie informacje Urząd Skarbowy przekaże wnioskowaną kwotę podatku na konto naszego Stowarzyszenia.

                                                                                                                       Dziękujemy!!

 

                                                                                                                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

Aktualności, strona 2 z 30

NORDIC WALKING – PIERWSZE KILOMETRY ZA NAMI !!!

Utworzono: 09.05.2022

Grupa uczestniczek WTZ w dniu dzisiejszym postanowiła podjąć nowe dla Nas wyzwanie – odbył się pierwszy spacer z kijami nordic walking.

Wystawa na miejskim deptaku z okazji jubileuszu

Utworzono: 05.05.2022

W tym roku Warsztat Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie obchodzi 25 lecie. Z tej okazji na deptaku miejskim w Hrubieszowie została przygotowana wystawa z działalności WTZ

Niepełnosprawni jako godni obywatele

Utworzono: 04.05.2022


Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych obchodzone są co roku 5 maja od lat 90.

Teatr Jednego Aktora z okazji 25-lecia WTZ

Utworzono: 04.05.2022

Nasi uczestnicy wykonali ukłon w stronę sztuki teatralnej i postanowili aktywnie uczcić srebrny jubileusz naszego Warsztatu inicjatywą „Teatru Jednego Aktora z okazji 25-lecia WTZ w Hrubieszowie”.

Zielonooki potwór zazdrości - wszyscy go znamy…

Utworzono: 29.04.2022

Tajniki zazdrości. Zazdrość – złożona emocja, chociaż tak stara jak ludzkość, obecna w mitach i literaturze wszystkich narodów. Pociąga za sobą wolę posiadania czegoś; osoba zazdrości, gdy chce mieć to, co ma ktoś inny sądząc, że temu komuś jest dobrze – jego stan postrzega jako korzystny, sama natomiast z powodu braku czegoś czuje silny dyskomfort psychiczny, żal, ale także strach, złość, rozdrażnienie, niechęć lub niezadowolenie i wstyd.

W WTZ-cie świetnych recytatorów znajdziecie!

Utworzono: 25.04.2022

22 kwietnia 2022 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego na etapie powiatowym. Konkursowi od lat honorowo patronuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Recytatorzy występowali w dwóch kategoriach: szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych.

Kolejni goście z Ukrainy w WTZ

Utworzono: 13.04.2022

Trwa wojna w Ukrainie oraz nie kończy się exodus ludzi zmuszonych nagle opuścić swój kraj, by zachować życie i znaleźć bezpieczne schronienie oraz nowe miejsce do swojej egzystencji. W dniach 11-12 kwietnia 2022 roku gościliśmy już kolejną grupę niepełnosprawnych intelektualnie dorosłych z Kijowa

Spotkanie wielkanocne w WTZ

Utworzono: 11.04.2022

Pandemia w odwrocie. Powracamy więc do tradycyjnych zwyczajów naszej wspólnoty, które celebrowaliśmy zawsze w grupie. Jednym z nich jest coroczne „Święcone”.

Kiermasz Wielkanocny Pisanek i Palm

Utworzono: 07.04.2022

Tegoroczny Kiermasz Wielkanocny Pisanek i Palm odbył się 05 kwietnia 2022r. zorganizowany przez Hrubieszowski Dom Kultury.

Na hrubieszowskim deptaku rozstawione zostały stoiska handlowe z pisankami, palmami wielkanocnymi, różnorakim rękodziełem i wypiekami domowymi.

Sekrety pamięci - współczesne ustalenia

Utworzono: 31.03.2022

Pamięć – wielki, praktycznie o nieskończonej pojemności folder w ludzkim mózgu (jednostce sterującej), w którym gromadzimy różnorodne pliki (wspomnienia, wiedzę, informacje, umiejętności, nawyki itp.). Najogólniej jest to zdolność do rejestrowania i ponownego przywoływania wrażeń zmysłowych, skojarzeń lub informacji.