Strona główna

 

 

 

PODATKU DLA PSONI KOŁO W HRUBIESZOWIE

Każdy z państwa może wspomóc naszą działalność!
Przekazując 1% swojego podatku na:
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Hrubieszowie, ul. Górna 17.

Wpisując numer
KRS 0000162757 do swojej deklaracji podatkowej.
       Mając takie informacje Urząd Skarbowy przekaże wnioskowaną kwotę podatku na konto naszego Stowarzyszenia.

                                                                                                                       Dziękujemy!!


                                                                                                                                                                                                                            

 

Aktualności, strona 2 z 27

Byliśmy w Krasnobrodzie

Utworzono: 11.10.2021

We wtorek, 5 października 2021 roku, pojechaliśmy na wycieczkę do uzdrowiskowego i słynącego z Sanktuarium Maryjnego miasteczka Krasnobród na Roztoczu.

RADIO SOVO – dostępowe radio internetowe po wakacjach

Utworzono: 07.10.2021

Grupa słuchaczy Radia SOVO z WTZ w Hrubieszowie w miesiącach sierpień i wrzesień w trakcie swoich spotkań w grupie rozmawiali o swoich zainteresowaniach, pasjach i hobby. Słuchacze radia SoVo również oglądali blogi i filmy na YT oraz rozmawiali o atrakcjach turystycznych regionu z którego pochodzą lub takiego który udało im się odwiedzić.

Jak nawyki nami rządzą, czyli potęga rutyny

Utworzono: 04.10.2021

Amerykański filozof i psycholog z przełomu XIX i XX wieku Wiliam James w swojej książce pt. „Zasady psychologii” napisał że  „całe nasze życie [..] nie jest niczym więcej niż zbiorem nawyków”. On wiedział to już wtedy (1892 rok), ale na dobre badacze zajęli się tą fascynującą dziedziną psychologii dopiero około 20 lat temu.

Nowy dach dla WTZ

Utworzono: 21.09.2021

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Hrubieszowie

Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

Utworzono: 10.09.2021

W dniu 7.09.2021 wyjechaliśmy na wycieczkę krajoznawczą do Poleskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od siedziby dyrekcji PPN w miejscowości Urszulin.

Dorosłe dzieci z NI a rodzice i opiekunowie – szczególna relacja

Utworzono: 31.08.2021

Jest taka stara chińska bajka, w której rodzice przyszli do mędrca poprosić o „złotą” życiową radę – jak najlepiej, bezboleśnie i bezpiecznie pomóc dorastającym już dzieciom wejść w dorosłość. Obdarzony autorytetem i mądrością mężczyzna odpowiedział im, że jego rada jest bardzo prosta i przypomina strzelanie z łuku – wystarczy po prostu je „wypuścić” tak właśnie jak strzały.

Poznajemy tajniki scrapbookingu

Utworzono: 24.08.2021

W ramach współpracy WTZ w Hrubieszowie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Mienianach - 12 sierpnia 2021 roku wzięliśmy udział w warsztatach scrapbookingu. Jest to stosunkowo mało znana, ale bardzo wszechstronna technika zdobienia papieru (książek, zeszytów, albumów fotograficznych, zakładek bibliotecznych, wszelkiego rodzaju kartek okolicznościowych, zaproszeń, dyplomów itp.).

Kierunek – Kozłówka!

Utworzono: 16.08.2021

Jak szaleć to szaleć! Następnego dnia (5 sierpnia 2021 roku) nie zniechęcił nas nawet padający uporczywie deszcz, bo w planach mieliśmy kolejną ciekawą eskapadę. Tym razem odwiedziliśmy słynną rezydencję potężnej magnackiej rodziny Zamoyskich w Kozłówce (wieś położona 26 km od Lublina), w której obecnie mieści się muzeum.

Nasza przygoda z lawendą

Utworzono: 16.08.2021

To nie koniec letnich wyjazdów uczestników WTZ w ramach rehabilitacji społecznej. Dnia 4 sierpnia 2021 roku udaliśmy się autokarem do oryginalnego lawendowego gospodarstwa w Moniatyczach, które z ogromną pasją i zaangażowaniem prowadzi pani Renata.

Ponownie z wizytą w Gotanii

Utworzono: 16.08.2021

W Warsztacie stało się już swoistym zwyczajem, że kończymy pierwsze pół roku naszej pracy odwiedzając Wioskę Gotów w Masłomęczu. Tak było i tym razem – pojechaliśmy tam 8 czerwca br.