Strona główna

 

 

PODATKU DLA PSONI KOŁO W HRUBIESZOWIE

Każdy z państwa może wspomóc naszą działalność!
Przekazując 1% swojego podatku na:
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Hrubieszowie, ul. Górna 17.

Wpisując numer
KRS 0000162757 do swojej deklaracji podatkowej.
       Mając takie informacje Urząd Skarbowy przekaże wnioskowaną kwotę podatku na konto naszego Stowarzyszenia.

                                                                                                                       Dziękujemy!!

 

                                                                                                                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

Aktualności, strona 23 z 32

Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych

Utworzono: 12.06.2019

Dnia 20.03. 2019 sportowcy z Warsztatu Terapii Zajęciowej klub „Kusy” Dzielnie zaprezentowali placówkę w Regionalnym Turnieju  Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych
w Hrubieszowie.

„Słodki” smak zwycięstwa

Utworzono: 12.06.2019

W niedzielę 28.04.2019 r. biegacze z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PSIONI Koło w Hrubieszowie wzięli udział w jubileuszowym 25 Ogólnopolskim Cukrowniczym Biegu Ulicznym w Werbkowicach. Jest to impreza z tradycjami, który łączy wiele pokoleń, biegają wszyscy, którym sprawia to przyjemność, począwszy od przedszkolaka, a kończąc na profesjonalistach.

WTZ dzieciom

Utworzono: 04.06.2019

Wszystkie dzieciaki świata nieodmiennie cieszą się i niecierpliwie czekają na nadejście ich święta – Międzynarodowego Dnia Dziecka. Mając pod bokiem przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie postanowiliśmy (na prośbę personelu tej placówki) także sprawić im z tej okazji parę niespodzianek.

Dzień Matki z tulipanem

Utworzono: 04.06.2019

Zgodnie z wieloletnią tradycją – także i w tym roku uroczyście świętowaliśmy w WTZ Dzień Matki, który wymaga szczególnej oprawy i uczczenia. 29. maja 2019 roku zaproszone mamy, babcie i ciocie uczestników często ocierały łzy wzruszenia podczas trwania programu artystycznego na ich cześć. Samym artystom także udzielił się podniosły nastrój tego jedynego w swoim rodzaju święta – wszyscy słuchaliśmy przygotowanych utworów literackich i piosenek, myśląc intensywnie o swoich mamach.

Magia ludzkiego głosu w służbie poezji i prozy

Utworzono: 04.06.2019

Uczestnicy naszego Warsztatu w szczególny sposób interesują się literaturą, czemu dali kolejny dobitny wyraz 5. kwietnia 2019 roku. Troje z nich: Justyna Gajewska, Katarzyna Wierzchowska i Gustaw Mędrek aktywnie uczestniczyło w 64. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych (etap powiatowy).

WTZ przed kamerami TVP3 Lublin!

Utworzono: 04.06.2019

Z satysfakcją informujemy czytelników naszej strony, że szykujemy medialną niespodziankę dla wszystkich zainteresowanych działalnością WTZ w Hrubieszowie oraz metodami terapii, jakie stosujemy wobec uczestników. Czwartego lutego 2019 roku gościliśmy u nas ekipę TVP3 z Lublina – realizatorów programu pt. „Włączeni i Aktywni” nadawanego na antenie Telewizji Lublin w każdą środę o godzinie 19.15. Redaktor Annę Dąbrowską i Referenta ds. promocji i informacji lubelskiego oddziału PFRON-u Ewelinę Wójtowicz osobiście powitała Kierownik WTZ Małgorzata Kudrel.

Goście z Kijowa

Utworzono: 19.12.2018

Idea i postulat integracji włączającej dorosłe osoby niepełnosprawne, a zwłaszcza osoby niepełnosprawne intelektualnie w aktywne życie społeczności lokalnej są także bardzo popularne na Ukrainie. W ramach wymiany doświadczeń ze środowiska dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz instytucji świadczących im pomoc i wsparcie gościliśmy dnia 10 grudnia 2018 roku siedmioosobową delegację przedstawicieli Fundacji Charytatywnej „Dżereła” z Kijowa pod przewodnictwem Ludmiły Chepurnej, prodziekan Wydziału Edukacji Specjalnej i Włączającej o działalności edukacyjnej Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. MP Dragomanova, profesor Pedagogiki Psychoprofilaktycznej. W tej grupie pracowników fundacji odwiedzili nas między innymi: wiceprezes Zarządu „Dżereła” Olha Maruda, kierownik pracowni teatralnej „Dżereła” Tamara Nauk i tamtejszy psycholog, Pavlo Ruban.

Poetycka pochwała Hrubieszowszczyzny

Utworzono: 20.11.2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie w tym roku postanowiła powrócić (po pewnej przerwie) do chlubnej tradycji konkursów recytatorskich. XVII edycję tej literackiej imprezy pt. „Ziemia Hrubieszowska w poezji i prozie” objął swoim patronatem Burmistrz Miasta Hrubieszowa.

Miłośnicy literatury podzieleni na sześć kategorii konkursowych zaprezentowali mistrzowskie wykonania wybranych wierszy i utworów prozą wirtuozów słowa związanych z naszym powiatem. Ze strony WTZ recytowało wiersze o bardzo różnej tematyce i budowie stroficznej 5 osób – poczynając od twórczości Bolesława Leśmiana aż po dorobek petów współczesnych regionu hrubieszowskiego.

Zaskoczenia Podkarpaciem

Utworzono: 05.11.2018

Rehabilitacja społeczna jest jednym z głównych celów terapii w WTZ. Jednocześnie jest to ten rodzaj terapii, który lubią i w której chętnie biorą udział prawie wszyscy uczestnicy. Tej jesieni postanowiliśmy odwiedzić Podkarpacie, które – choć dość bliskie geograficznie Lubelszczyźnie – kryje wiele niespodzianek i potrafi przyciągnąć, zaciekawić i zachwycić turystów. Wyjechaliśmy na trzy dni – 21-24 października 2018 roku - wczesnym rankiem.

Laury w Ogólnopolskim Konkursie Literackim!

Utworzono: 05.11.2018

Z wielką przyjemnością i dumą pragniemy poinformować o sukcesach naszych utalentowanych literacko uczestników w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Anielskie Pióro” organizowanym przez WTZ 2 „Latarnia” w Rybniku na Śląsku. Tematem konkursowego utworu prozą lub wiersza był ANIOŁ – „jego szeroko rozumiana postawa, działanie, motywacje, uczucia”. Na jednoetapowy konkurs nadesłano 122 prace literackie z najdalszych zakątków kraju.