Byliśmy w Krasnobrodzie

Utworzono dnia 11.10.2021

We wtorek, 5 października 2021 roku, pojechaliśmy na wycieczkę do uzdrowiskowego i słynącego z Sanktuarium Maryjnego miasteczka Krasnobród na Roztoczu. Zobaczyliśmy kopię słynącego z cudów obrazu Matki Bożej Krasnobrodzkiej, który mieści się we wnętrzu drewnianej Kapliczki na Wodzie, wspartej na betonowych słupach. Pod kaplicą biją źródła, których woda znana jest z uzdrawiających właściwości, co potwierdza dokumentacja kościelna od XVII wieku do czasów obecnych. Kaplica została wybudowana w miejscu, gdzie 5 sierpnia 1640 roku Matka Boża ukazała się Jakubowi Ruszczykowi.

Następnie poszliśmy nad zalew krasnobrodzki na rzece Wieprz. Wody tego zbiornika i okoliczne widoki oglądaliśmy stojąc na drewnianym pomoście - molo. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest szeroka, piaszczysta plaża. Naszą eskapadę na Roztocze dopełnił spacer po centrum Krasnobrodu oraz zaglądanie do sklepików z pamiątkami i kawiarni – w spokojnym, nieco leniwym rytmie tych stron…

Ten dzień niewątpliwie przyniósł nam ożywczą chwilę relaksu i oderwania się od codziennych zajęć w Warsztacie oraz duchowe wsparcie świętej patronki sanktuarium.

Utworzono: 07.10.2021