KONCERT NOWOROCZNY

Utworzono dnia 18.01.2014

Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej PSOUU Koło w Hrubieszowie rozpoczęli rok 2014 tanecznie i ze śpiewem na ustach. W dniu 17 stycznia o godzinie 1000, w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się autorski Koncert Noworoczny pt. Rozrywka dla wszystkich, do którego uczestnicy przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem od kilku miesięcy. Program koncertu zawierał wykonania coverów piosenek polskich wokalistów i znanych zespołów muzyki pop, skecze o tematyce karnawałowej oraz zaproszenie wszystkich chętnych (zwłaszcza publiczności) do odtańczenia wspólnego walca (w znanej wersji z filmu „Noce i dnie” w reż. J. Antczaka). Zgromadzoną publiczność uroczyście powitała Pani Kierownik WTZ w Hrubieszowie – Małgorzata Kudrel.
       Na koncercie wystąpili: Małgorzata Borkowska, Anna Dwilińska, Anna Koba, Beata Oliwiak, Joanna Stankiewicz, Katarzyna Wierzchowska, Marcin Czausz, Marek Kowalski, Mariusz Kudrel, Kazimierz Kurzawa, Gustaw Mędrek i Sławomir Szczepański. Elementy choreograficzne i scenograficzne wykonali uczestnicy WTZ pod kierunkiem swoich terapeutów: Aldony Jagiełło i Mieczysława Śliwińskiego; dekorację sali przygotowały terapeutki: Bożena Agneża i Sylwia Krystkowiak. Oryginalne zaproszenia dla gości zaprojektowała i wydrukowała terapeutka Beata Pyda. Koncert koordynowała Magdalena Cieślak.
       Widownia reagowała bardzo emocjonalnie na poszczególne punkty programu koncertu i nagradzała wszystkich artystów z WTZ gromkimi oklaskami. Na koncercie nie zabrakło okazji do żartu i uśmiechu, ale również do refleksji i zadumy – tak jak w życiu...
       Po zakończeniu całej imprezy odbyło się zebranie dla rodziców i opiekunów uczestników WTZ, na którym przedstawiono "w pigułce" najważniejsze osiągnięcia terapeutyczne oraz działalność WTZ w Hrubieszowie w minionym roku 2013. Wyświetlona została prezentacja komputerowa z licznymi zdjęciami, którą wykonała terapeutka Beata Pyda.

Utworzono: 11.07.2017