SUKCESY UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ Z HRUBIESZOWA NA X OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSKACH OLIMPIAD SPECJALNYCH W BYDGOSZCZY

Utworzono dnia 29.08.2014

W dniach 23 – 26.08.2014r. w Bydgoszczy odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej. W składzie reprezentacji województwa lubelskiego znaleźli miejsce znakomici sportowcy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Hrubieszowie, którzy od lat trenują w klubie Olimpiad Specjalnych „Kusy” przy WTZ Hrubieszów – Beata Oliwiak, Mariusz Kudrel, Łukasz Kwarciński oraz Mirosław Fijałek (WTZ Oszczów klub „Bratek”) – tenis stołowy, Sławomir Filipowicz – trójbój siłowy, Bogusław Cisło – lekkoatletyka, trenerzy – Agnieszka Bronicka i Leszek Tarnawski.
      Zawodnicy stawali do rywalizacji na szeregu wspaniałych bydgoskich obiektach sportowych, gdzie swoją ciężką pracę, treningi i wyrzeczenia przekładali na różnokolorowe medale, tym samym przypieczętowali swoje zasłużone miejsce w tej reprezentacji.

MEDALE W TENISIE STOŁOWY:
Złoto:
Beata Oliwiak – gra pojedyncza
Beata Oliwiak / Łukasz Kwarciński – gra deblowa mieszana
Mirosław Fijałek – gra pojedyncza
Mirosław Fijałek / Mariusz Kudrel – gra deblowa
Srebro:
Łukasz Kwarciński – gra pojedyncza
Mariusz Kudrel – gra pojedyncza

MEDALE W TRÓJBOJU SIŁOWYM:
Srebro:
Sławomir Filipowicz – przysiady
Brąz:
Sławomir Filipowicz – martwy ciąg

MEDALE W LEKKOATLETYCE:
Brąz:
Bogusław Cisło skok w dal, bieg – 800 m

       Zawodnicy z większości dyscyplin będą kwalifikowani na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles 2015, tak wiec istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś z naszych medalistów będzie reprezentował Polskę na tej światowej imprezie. Losowanie już 31.08.2014 - TRZYMAMY KCIUKI!!!

Utworzono: 11.07.2017