Warcaby stare jaka sama Europa

Utworzono dnia 13.10.2022

„Warcaby są matką szachów i to matką godną szacunku”
(Emanuel Lasker)

 

Początki tej popularnej do dziś gry planszowej są europejskie i sięgają XII wieku. Ich fenomen polega na prostocie i klarowności zasad, które potrafią niepostrzeżenie pochłonąć graczy. Ale jest to czas spędzony z wielką korzyścią dla ludzkiego umysłu, który podczas tej gry angażuje przede wszystkim myślenie logiczne, włączając w to refleks, umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika oraz planowanie rozwoju sytuacji na planszy.

Te umiejętności z sukcesem zaprezentowali uczestnicy WTZ w Hrubieszowie, Gustaw Mędrek oraz Grzegorz Mech, który zajął II miejsce w Turnieju Szachowo – warcabowym o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa, stając w „warcabowe szranki” z zawodnikami z Hrubieszowa i jego okolic oraz Zamościa. Tradycyjnie turniej ten odbył się 12 października 2022 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Hrubieszowie i dostarczył jego uczestnikom wielu pozytywnych emocji podczas gry i sportowej rywalizacji.

Serdecznie gratulujemy Grzegorzowi Mechowi, wszystkim laureatom oraz uczestnikom rozgrywek warcabowych i życzymy wielu dalszych osiągnięć!

Utworzono: 13.10.2022