WYCIECZKA W PIENINY

Utworzono dnia 01.06.2015

 W dniach 27-29.05.2015 r. uczestnicy WTZ w Hrubieszowie wraz z opiekunami wybrali się na trzydniową wycieczkę w Pieniny.
      O urokach Pienin mogliśmy się przekonać już po kilku godzinach jazdy. Na miejscu powitała nas deszczowa i zimna pogoda która jednak nie zniechęciła nas do zwiedzania. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Niedzicy, gdzie podziwialiśmy zamek i zaporę wodną. Następnie udaliśmy się w dalszą podróż w kierunku Szczawnicy, a dokładnie do miejsca naszego odpoczynku do pensjonatu Gackówka.
      Następnego dnia pomimo niekorzystnej aury udaliśmy się na zwiedzanie i podziwianie uroków uzdrowiskowej i turystycznej części Szczawnicy.
      Ostatniego dnia wybraliśmy się z odwiedzinami do naszych sąsiadów – Słowaków. Na Słowacji zwiedzaliśmy Czerwony Klasztor – niewielką miejscowość, w której najsłynniejszym zabytkiem są zabudowania klasztoru kartuzów i kamedułów. Po tej sąsiedzkiej wizycie, wróciliśmy do ojczyzny, aby udać się w dalszą podróż. Aby kontynuować dalsze zwiedzanie udaliśmy się do Skamieniałego Miasta, rezerwatu przyrody położonego na prawym brzegu rzeki Biała na Pogórzu Ciężkowickim, prowadzi przez niego niebieski szlak turystyczny, który udało nam się przejść pomimo dużego wysiłku. Zadowoleni chodź bardzo zmęczeni udaliśmy się do autokaru, aby kontynuować dalszą podróż do domu. Wycieczkę w Pieniny uważamy za udaną pomimo złej pogody.

Utworzono: 11.07.2017