MAMY MISTRZYNIĘ OLIMPIJSKĄ!

Utworzono dnia 07.08.2015

Prawdziwy talent sportowy może pojawić się wszędzie, także w małym miasteczku. Rozwija się nieustannie, choć bez fanfar i rozgłosu, by wydać w końcu wspaniałe owoce zwycięstwa:
      BEATA OLIWIAK PODWÓJNĄ ZŁOTĄ MEDALISTKĄ XIV ŚWIATOWYCH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH W LOS ANGELES!
     20 lipca 20 15 roku uczestniczka WTZ w Hrubieszowie i zawodniczka tutejszego Klubu O.S. „KUSY” poleciała do USA jako członkini reprezentacji Polski Olimpiad Specjalnych (w składzie podstawowym). I odniosła wielki, światowy sukces, nie dając szans innym niepełnosprawnym sportsmenkom. Nie pozwoliła odebrać sobie wygranej w dyscyplinie tenisa stołowego, choć nie było łatwo… Konkurencja była liczna i silna, a poziom dokonań sportowych – jak stwierdziła – wyrównany.
     Nasza mistrzyni olimpijska startowała w towarzystwie reprezentantów 177 Komitetów Narodowych Olimpiad Specjalnych walczących w 26 dyscyplinach sportowych i zdobyła aż dwa złote medale – w grze pojedynczej i w deblu. Pokonała reprezentantki Belgii, Czech i Monako, aby znaleźć się na najwyższym stopniu podium. W momentach trudnych przypominała sobie słowa swoich trenerów z WTZ (Agnieszki Bronickiej i Mieczysława Śliwińskiego) wypowiedziane podczas lat treningów. Te wskazówki nie pozwoliły jej utracić wiary w swoje możliwości i technikę sportowej gry. Własna determinacja i talent wyniosły ją na sportowy szczyt olimpiad specjalnych. Beata Oliwiak jest żywym świadectwem na potwierdzenie słów, które wypowiedział kiedyś ktoś anonimowy: „Człowiek, który nie pozwala się pokonać - nie da się pokonać”.
     Nasza medalistka olimpijska pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomogły jej w przygotowaniach do tych igrzysk i w rezultacie - w odniesieniu największego życiowego sukcesu: trenerom – Agnieszce Bronickiej, rehabilitantce w WTZ w Hrubieszowie i Mieczysławowi Śliwińskiemu – terapeucie oraz Zbigniewowi Krawczukowi, prezesowi i trenerowi Uczniowskiego Klubu Sportowego „OGÓLNIAK” w Hrubieszowie.
     Gratulujemy Beacie i życzymy jej dalszych spektakularnych zwycięstw sportowych! .

Utworzono: 11.07.2017