Strona główna

 

 

 

PODATKU DLA PSONI KOŁO W HRUBIESZOWIE

Każdy z państwa może wspomóc naszą działalność!
Przekazując 1% swojego podatku na:
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Hrubieszowie, ul. Górna 17.

Wpisując numer
KRS 0000162757 do swojej deklaracji podatkowej.
       Mając takie informacje Urząd Skarbowy przekaże wnioskowaną kwotę podatku na konto naszego Stowarzyszenia.

                                                                                                                       Dziękujemy!!


                                                                                                                                                                                                                            

 

Aktualności, strona 3 z 27

OKIEM PSYCHOLOGA

Utworzono: 30.06.2021

           Rozpoczynamy cykl krótkich artykułów o charakterze psychoedukacyjnym przeznaczonych zarówno dla osób zainteresowanych lepszym poznaniem siebie, psychologią, jak i poszukujących odpowiedzi na własne wątpliwości dotyczące ludzkiej psychiki. Co miesiąc będzie zamieszczany jeden artykuł na wybrany temat.

Podkreślmy – to nie będzie wyczerpujące przedstawienie danego zagadnienia, choćby z tego powodu, że nie jest to możliwe logistycznie w tym miejscu. Zachęcamy do sięgania do odpowiednich lektur oraz do korzystania w razie potrzeby z pomocy specjalistów: psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego PFRON - Robert Daciuk zwyciężył w kategorii Malarstwo i witraż

Utworzono: 16.06.2021

„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych.

Organizowany od 2003 roku konkurs to najbardziej wszechstronny przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

Matczyna miłość – cudowne remedium na wszystko

Utworzono: 25.05.2021

          Matka – najważniejsza kobieta na świecie i w życiu każdego człowieka, najukochańsza, jedyna i wyjątkowa. Kochająca swoje dzieci bezwarunkowo, niewyczerpane źródło wsparcia, miłości, czułości i bezinteresownej troski. Matka – nakarmi, wysłucha, pocieszy, utuli, otrze z oczu łzy, udzieli mądrej rady. Będzie z całego serca popierać marzenia i plany swoich latorośli, entuzjastycznie cieszyć się z ich sukcesów. Zawsze poda pomocną dłoń w potrzebie, czym prędzej podniesie, gdy jej dziecko (także dorosłe) potknie się lub nawet upadnie (dosłownie lub w przenośni). Zawsze będzie przy nim, jeśli nie fizycznie, to duchowo, siłą swoich myśli przepełnionych bezgraniczną miłością, wyrozumiałością i oddaniem.

Nowy Informator dla osób z niepełnosprawnością

Utworzono: 20.05.2021

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych opracował nową wersję Informatora dla osób z niepełnosprawnością. Znalazły się w nim przydatne informacje m.in. na temat rent i dostępnych dofinansowań.

Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – kilka refleksji

Utworzono: 04.05.2021

Czym jest niepełnosprawność intelektualna? Nie ma sensu przywoływać znanych definicji Światowej Organizacji Zdrowia – można je znaleźć w wielu podręcznikach medycznych, pedagogicznych i psychologicznych oraz w Internecie. Kluczową kwestią jest pytanie, jak osoby z deficytami intelektu funkcjonują w dzisiejszym świecie, gdzie tolerancja dla tego, co jest niedoskonałe, inne, niezrozumiałe i słabsze – jest bardzo niska.

Prace wykonane przez uczestników pracowni dziewiarskiej w czasie pracy zdalnej

Utworzono: 23.04.2021

Mimo pracy zdalnej uczestnicy pracowni dziewiarskiej aktywnie spędzają czas, wykonując prace z powierzonych materiałów. Poniżej przedstawiamy zdjęcia wykonanych prac.             

Hortiterapia - praca zdalna pracownia ogrodniczo - kwiatowa

Utworzono: 23.04.2021

Wychodzisz do ogrodu, nasyconego niezwykłymi fakturami i kolorami roślin. Słyszysz śpiew ptaków, szelest liści na wietrze, czy stukot kropel deszczu. Zauważasz, że prace ogrodowe pozytywnie wpływają na Twój umysł i nastawienie do życia? Poznaj zalety hortiterapii.

Rola posiłków w ciągu dnia cz.3 - DRUGIE ŚNIADANIE!!!

Utworzono: 23.04.2021

Drugie śniadanie bywa niedocenianym i pomijanym posiłkiem w ciągu dnia. Niesłusznie, gdyż to istotny element codziennej diety. Bardzo ważne jest więc to, jakie jedzenie zabieramy ze sobą do pracy czy na zajęcia. W obu przypadkach powinno być to zdrowe śniadanie!

Torebka z makramy cz.3 - praca zdalna pracownia umiejętności społecznych

Utworzono: 23.04.2021

Czas zszyć nasze dzieło …

kolejny etap III – zszycie torebki.

Talent

Utworzono: 22.04.2021

Każdy zna to słowo. Każdy chciałby mieć jakiś talent. Każdy podziwia osoby, które – w powszechnym odczuciu – go posiadają. Ale co to tak naprawdę jest talent? Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym? Pewnie niewiele – najłatwiej powiedzieć, że albo ktoś go ma, albo - nie. Jednak wcale nie jest tak prosto.