Strona główna

 

 

PODATKU DLA PSONI KOŁO W HRUBIESZOWIE

Każdy z państwa może wspomóc naszą działalność!
Przekazując 1% swojego podatku na:
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Hrubieszowie, ul. Górna 17.

Wpisując numer
KRS 0000162757 do swojej deklaracji podatkowej.
       Mając takie informacje Urząd Skarbowy przekaże wnioskowaną kwotę podatku na konto naszego Stowarzyszenia.

                                                                                                                       Dziękujemy!!

 

                                                                                                                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

Aktualności, strona 5 z 31

Słuchacze Radia SoVo spotkali się z prawnikiem

Utworzono: 02.12.2021

22 listopada2021r. grupa słuchaczy Radia SoVo z WTZ w Hrubieszowie miała okazje spotkać się online z adwokatem dr Robertem Trzaskowskim, który od strony prawnej wspiera radiowców i słuchaczy Radia SoVo. 

OFERTA PRACY

Utworzono: 24.11.2021

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Hrubieszowie dla swojej placówki tj. Warsztatu Terapii Zajęciowej” w Hrubieszowie poszukuje kandydatów na stanowisko:

Terapeuta Zajęciowy/ Instruktor Terapii Zajęciowej

Miejsce pracy: Hrubieszów

Wymiar czasu pracy: pełny etat

Depresja u osób z niepełnosprawnością intelektualną

Utworzono: 02.11.2021

Depresja u osób z obniżoną sprawnością intelektualną pojawia się zdecydowanie częściej niż wśród osób w intelektualnej normie, jej diagnozo­wanie jest jednak bardzo utrudnione. Podstawowym problemem wydaje się tu być bardzo duże zróżnicowanie w zakresie stopnia osiągniętych umiejętności poznawczych i społecznych przez osoby niepełnosprawne intelektualnie. Objawy depresji u takich osób zależne są bezpośrednio od stopnia niepełnosprawności intelektualnej. Tym samym u jednostek z NI lekką symptomy depresji nie będą na ogół wyraźnie odbiegać od jej przejawów w grupie osób pełnosprawnych. Im jednak większe odchylenie od normy, tym bardziej depresja przejawia się pod postacią objawów nietypowych dla tej choroby.

Depresja – cierpienie ponad ludzkie siły

Utworzono: 02.11.2021

Depresja – choroba naszych czasów, która jednak nękała człowieka już od starożytności, o czym zaświadcza protoplasta lekarzy – Hipokrates. Choroba sprawiająca człowiekowi niewyobrażalne i wręcz nie do wytrzymania cierpienie, które jest bardzo trudne do pojęcia dla osoby zdrowej, wysysająca życiową energię i siły fizyczne. Porównywana z otchłanią, psychicznym piekłem, czarną dziurą, kąsającym „czarnym psem” (tak nazwał ją angielski premier Winston Churchill). Dotykająca aż 15 % Polaków, obok choroby niedokrwiennej serca będąca główną przyczyną niepełnosprawności społeczeństw. Może dopaść każdego – bez względu na jego sytuację rodzinną, stan majątkowy, prestiż zawodowy

Spotkanie z doradcą zawodowym

Utworzono: 15.10.2021

Dnia 13.10.2021r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w ramach rehabilitacji zawodowej i współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Hrubieszowie udali się na spotkanie z doradcą zawodowym.

Byliśmy w Krasnobrodzie

Utworzono: 11.10.2021

We wtorek, 5 października 2021 roku, pojechaliśmy na wycieczkę do uzdrowiskowego i słynącego z Sanktuarium Maryjnego miasteczka Krasnobród na Roztoczu.

RADIO SOVO – dostępowe radio internetowe po wakacjach

Utworzono: 07.10.2021

Grupa słuchaczy Radia SOVO z WTZ w Hrubieszowie w miesiącach sierpień i wrzesień w trakcie swoich spotkań w grupie rozmawiali o swoich zainteresowaniach, pasjach i hobby. Słuchacze radia SoVo również oglądali blogi i filmy na YT oraz rozmawiali o atrakcjach turystycznych regionu z którego pochodzą lub takiego który udało im się odwiedzić.

Jak nawyki nami rządzą, czyli potęga rutyny

Utworzono: 04.10.2021

Amerykański filozof i psycholog z przełomu XIX i XX wieku Wiliam James w swojej książce pt. „Zasady psychologii” napisał że  „całe nasze życie [..] nie jest niczym więcej niż zbiorem nawyków”. On wiedział to już wtedy (1892 rok), ale na dobre badacze zajęli się tą fascynującą dziedziną psychologii dopiero około 20 lat temu.

Nowy dach dla WTZ

Utworzono: 21.09.2021

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Hrubieszowie

Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

Utworzono: 10.09.2021

W dniu 7.09.2021 wyjechaliśmy na wycieczkę krajoznawczą do Poleskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od siedziby dyrekcji PPN w miejscowości Urszulin.