Strona główna

 

 

 

PODATKU DLA PSONI KOŁO W HRUBIESZOWIE

Każdy z państwa może wspomóc naszą działalność!
Przekazując 1,5% swojego podatku na:
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Hrubieszowie, ul. Górna 17.

Wpisując numer
KRS 0000162757 do swojej deklaracji podatkowej.
       Mając takie informacje Urząd Skarbowy przekaże wnioskowaną kwotę podatku na konto naszego Stowarzyszenia.

                                                                                                                       Dziękujemy!!

                                                                                                                                                                                                                            

 

Aktualności, strona 20 z 38

Praca zdalna pracowni dziewiarskiej. Szczęściarze tworzą kolaże

Utworzono: 08.04.2021

Robienie kolażu jest bardzo proste i praktycznie każdy, kto ma w domu gazety( lub inne materiały do przyklejania), nożyczki i trochę kleju, może stać się szczęściarzem tworzącym kolaż. Technika kolażu polega na przyklejaniu do podłoża kawałeczków różnych materiałów.

Praca zdalna pracownia ogrodniczo - kwiatowa. Przypomnienie nazw wiosennych kwiatów

Utworzono: 08.04.2021

Mamy wiosnę, zakwitają pierwsze wiosenne kwiaty, niektóre takie jak przebiśniegi już przekwitły, inne dopiero zakwitną i upiększą nasze ogrody. Gdy się już pojawią, warto pamiętać o ich podlewaniu aby cieszyły nasze oczy jak najdłużej. Proponuję przypomnieć sobie nazwy najpopularniejszych wiosennych kwiatów, dla ułatwienia zamieściłam poniżej link do filmiku przedstawiającego zdjęcia wiosennych kwiatów i ich nazwy. W celu utrwalenia nazw kwiatów warto odwiedzać strony internetowe z katalogami kwiatów ogrodowych, dzięki temu wzbogacimy swoją wiedzę nie tylko na temat nazw kwiatów ale również sposobów ich pielęgnacji.

Praa zdalna pracownia umiejętności społecznych - Wiklina papierowa część II

Utworzono: 07.04.2021

Mamy już zrobione witki – wiklinę papierową teraz poznajmy różne sploty, wzory, dzięki którym możemy stworzyć niezwykłe ozdoby z papierowej wikliny. 

Ćwiczenia na kręgosłup

Utworzono: 07.04.2021

Pandemia koronawirusa  spowodowała duże ograniczenia ruchowe, które bardzo niekorzystnie wpływają na stan funkcjonalny naszego kręgosłupa. Zaproponuję dzisiaj kilka   ćwiczeń na kręgosłup, będą świetne na wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni pleców, wzmocnienie ramion i barków, rozciągnięcie mięśni brzucha, mięśni kulszowo-goleniowych, mięśni dwugłowych i czworogłowych ud. Ćwiczenia te są też niezwykle pomocne i skuteczne w profilaktyce zwyrodnień kręgosłupa, wpływają na poprawę sprawności ogólnej oraz działają przeciwbólowo. Poniższe przykłady ćwiczeń można wykonywać samodzielnie w domu.

Praca zdalna pracownia dziewiarska. Sposób na nudę.

Utworzono: 07.04.2021

Przychodzi z nienacka i zatruwa życie. Niby nic, a pragniemy, żeby sobie jak najszybciej poszła i pozwoliła normalnie funkcjonować. Szukamy sposobów na nudę, żeby lepiej się poczuć.

Święta, święta a po świętach... Poczujmy się lekko...

Utworzono: 07.04.2021

więta, to czas w którym przestajemy liczyć kalorie. Na naszym talerzu pojawiają się świąteczne potrawy, które są często ubogie w witaminy, minerały czy błonnik, ale dostarczają nam ogromnych walorów smakowych i porcji endorfin – substancji szczęścia. Niestety wielu z nas traci humor, kiedy kontroluje swoją wagę tuż po ucztach świątecznych. Święta to piękny czas trzeba jednak i w tym uroczystym okresie zachować umiar w jedzeniu!

Cyberprzemoc w internecie – definicja (ABC Cyberbezpieczeństwa)

Utworzono: 06.04.2021

Co to jest cyberprzemoc i czym się charakteryzuje? Definicja Cyberprzemoc to rodzaj przemocy przez Internet. Prześladowca straszy, poniża, obraża ofiarę poprzez komentarze w mediach społecznościowych, czy robienie jej zdjęć lub kręcenie filmów bez jej zgody. Następnie materiały umieszcza na ogólnodostępnych witrynach odwiedzanych przez wiele osób. Napastnicy często prześladują i utrudniają życie swoim ofiarom również wysyłając im obraźliwe SMS-y lub e-maile. Podobnie jak przemoc fizyczna, cyberprzemoc ma wzbudzić poczucie zagrożenia i zazwyczaj mówimy o dwóch jej rodzajach. Pierwsza dotyczy nieznajomych sobie ludzi. Jej ofiarami padają najczęściej przypadkowe osoby surfujące po sieci …

SPALAMY KALORIE!

Utworzono: 06.04.2021

        Za nami okres świąteczny. Więcej wolnego czasu, mniej pracy i... oczywiście pyszne, tradycyjne żurki, mazurki, serniki i wędzonki. Wielu z Nas sobie na pewno pofolgowało J, teraz zbędne kalorie należałoby pożegnać z organizmu. Najbardziej przyczyniają się do tego regularne i zróżnicowane ćwiczenia. Mięśnie zaangażowane do pracy są skłonne spalić nawet dwudziestokrotnie więcej kalorii niż w stanie spoczynku. Trening, który proponuję nie jest statyczny, wymaga zaangażowania i wytrzymałości, jest dla osób sprawniejszych, lubiących pokonywać większe wysiłki. Należy ćwiczyć interwałowo 20 sekund pracy, 10 sekund odpoczynku między ćwiczeniami. Czas można dostosować do własnych możliwości.

   

Praca zdalna pracownia dziewiarska

Utworzono: 06.04.2021

W związku z panująca epidemią od 29. 03. pracujemy zdalnie. Uczestnicy otrzymali materiały do terapii i zadnia do wykonania. Przedświąteczny tydzień upłyną im na przygotowywaniu się do świąt. Uczestnicy z zaangażowaniem włączyli się wykonywania ozdób wielkanocnych jak również w prace domowe.

Strach się bać? O lęku w pandemii

Utworzono: 03.04.2021

Lęk jest emocją znaną wszystkim ludziom, tak starą jak sama ludzkość. Człowiek pierwotny odczuwał przede wszystkim rzeczywisty strach: przed zagrożeniem życia (np. na polowaniu, podczas burzy), przed niebezpieczeństwami, jakie niosły jego niezwykle trudne warunki życia. Skupiał się na tym, by fizycznie przetrwać. Współcześnie taki rodzaj lęku także jest przez nas przeżywany i pełni funkcję ostrzeżenia przed faktycznymi zagrożeniami. Dobrze wiedzą o tym małe dzieci, które panicznie boją się ugryzienia przez dużego, agresywnego psa czy ludzie obsesyjnie obawiający się ryzyka wypadku samochodowego, pożaru, uderzenia pioruna, powodzi itp. W naszych czasach dołączył jeszcze powszechnie odczuwany lęk przed światową epidemią koronawirusa (dawniej funkcjonowało stare określenie: przed zarazą). Ten strach jest tym bardziej uzasadniony i wszechogarniający, że nie mamy do tej pory skutecznego leku na wirusa i ciągle nie możemy uzyskać nad nim kontroli.